Platforma Evropské klastrové spolupráce, fórum otázek a odpovědí

 

Stránky Platformy

V tomto fóru můžete sdílet myšlenky, zkušenosti znalosti a diskutovat na téma, jak bojovat s koronavirovou krizí. Jsou zde shromážděny důležité informace, potřeby, nabídky ze všech Evropských zemí, tak, aby se daly využít či přizpůsobit jak praktické zkušenosti, možnosti financování, tak také podpůrná nařízení či programy.  V našem fóru vítáme všechny klastry společnosti, asociace, veřejné instituce či jednotlivce.

Jak to funguje?  První je potřeba si založit základní uživatelský účet.  Poté můžete, buď dávat nové příspěvky tím, že „přidáte téma“ v kategorii, která Vás zajímá, nebo můžete přidávat komentáře k již existujícím příspěvkům. Toto video vám ukáže, jak na to.

Co nás zajímá? Vaše akce, webináře, příklady dobré praxe, aktivity, nabídky, potřeby, myšlenky -zkrátka všechno, co může pomoci ostatním i Vám, abyste získali inspiraci pro nová krátkodobá či dlouhodobá řešení důsledků této krize.

 

Tady jsou nějaké nápady, nad kterými se můžete zamyslet a přidat svůj názor:

Jak využít dnešní krize k dosažení lepší společnosti?

Ačkoliv to vypadá, že nějaké napětí už polevilo, stále se ocitáme ve velmi komplikovaném období:

Jak se přizpůsobit současné situaci a požadavkům s co nejmenším sociálním dopadem?

 

Evropská unie přišla s novou „funkcí rychlého upozornění“ na narušení hodnotového/spotřebitelského řetězce

Ve „Společném evropském plánu na rušení opatření v souvislosti s  COVID-19“ Evropská komise navrhuje zavést „funkci rychlého upozornění“ k identifikaci narušení hodnotového a spotřebitelského řetězce. Více ZDE

 

Ke zmírnění dopadu tohoto narušení budou vybrána nejjednodušší řešení. Jak mohou vypadat?

 

Ochrana osobních údajů v souvislosti s COVID-19

Kde je podle Vašeho názoru hranice mezi ochranou osobních a citlivých údajů a systémem, který sbírá data z našich mobilních telefonů k zabránění šíření koronaviru? Více ZDE

 

Přidejte se k nám a podělte se s námi o své názory a zkušenosti!