Seminář - praktické dopady Brexitu

Ministerstvo průmyslu a obchodu Vás ve spolupráci s Generálním ředitelstvím cel srdečně zve na seminář s názvem Praktické dopady Brexitu, který se uskuteční 26. 11. 2018 v budově Ministerstva průmyslu a obchodu Politických vězňů 20, Praha 1.

Cílem semináře je informovat o stavu vyjednávání mezi EU a Spojeným královstvím o výstupové dohodě a připravit české podnikatelské subjekty i na krajní možnost budoucího obchodního vztahu bez dohody mezi oběma stranami (tzv. No-deal scénář).

Seminář je určen zejména pro podniky, které se pohybují na britském trhu či spolupracují s britskými partnery a zároveň doposud nemají zkušenost z obchodními vztahy se zeměmi mimo EU.

Experti z Evropské komise a Generálního ředitelství cel vysvětlí důsledky vystoupení Spojeného království z EU se zaměřením na celní řízení. Vysvětlí základní povinnosti, které po odchodu Spojeného království z vnitřního trhu EU vzniknou hospodářským subjektům v ČR.

Seminář bude probíhat v českém a anglickém jazyce, tlumočení bude zajištěno.

Další informace a podrobný program akce obdržíte v nejbližších dnech, nebo případně naleznete i na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu a portálu Businessinfo.cz.

Na seminář se můžete přihlásit do čtvrtka 22. 11. 2018 na mailu polnicka@mpo.cz.